שיקום מהיר מניתוח החלפת מפרק ירך
שיקום מהיר מניתוח החלפת מפרק ירך

"תוכנית החלמה ושיקום מהירים (Rapid Recovery) אינם רק יותר נעימים למטופל ולמשפחתו וכרוכים בפחות כאבים וחזרה מהירה יותר לחיים פעילים..." דר' ואדים בנקוביץ, מייסד מרכז יונתן בשנים האחרונות כל מי שעוקב אחרי חידושים בעולם הרפואה ובאורתופדיה בפרט שם לב להתקדמות משמעותית בתחום השתלות מפרקים. שימוש בשתלים חדשים, טכנולוגיות של התאמה אישית, ניתוחים זעיר פולשניים תוך כדי שימוש בגישות עם שמירה על שלמות השרירים כל זה במטרה לחזור לתפקוד מהיר ללא מגבלות.

שיקום מהירהחלפת מפרק וחזרה לשגרהמרכז יונתןניתוח החלפת מפרק ירךהחלפת מפרקגישות ניתוחיות בהחלפת מפרק ירך
סובלים מהשמנת יתר לפני ניתוח מפרקים ?
סובלים מהשמנת יתר לפני ניתוח מפרקים ?

מאת: ד"ר ואדים בנקוביץ מנהל יחידת השתלת מפרקים במרכז הרפואי סורוקה ומייסד מרכז יונתן - המרכז הישראלי לבריאות המפרק והגב השמנת יתר (Obesity) , נחשבת למגיפה של המאה ה- 21 שרק מתרחבת והולכת. על פי ארגון הבריאות העולמי (WHO) ההערכות הן בשנת 2016 חיו ברחבי העולם יותר מ- 650 מיליון איש הסובלים מהשמנת יתר ועל פי המרכז האמריקאי למניעה ושליטה במחלות (CDC) יותר משליש מהאמריקאים סובלים מהשמנת יתר- 36.5%.

השמנת יתרהחלפת מפרקהחלפת מפרק ברךגישה ניתוחית
האם טיפול גורף בנוגדי קרישת דם לאחר החלפת מפרק חיוני למניעת פקקת ורידים או תסחיף ריאות?
האם טיפול גורף בנוגדי קרישת דם לאחר החלפת מפרק חיוני למניעת פקקת ורידים או תסחיף ריאות?

הנטייה לבעיות בקרישת הדם עולה עם הגיל כתוצאה מגורמים שונים כגון חוסר ניידות לתקופה ארוכה, ניתוחים ואשפוז ממושך, נטילת טיפול הורמונאלי חלופי ושינויים בצמיגות הדם. קרישיות יתר מעלה את הסיכון לפקקת ורידים – היווצרות של קריש דם בוורידים שטחיים או עמוקים ולמצב מסכן חיים של תסחיף ריאות.

אספירין כטיפול מניעתי להיווצרות קרישי דםקרישת הדםפקקת ורידיםניתוח החלפת מפרקהחלפת מפרק ברךד"ר ואדים בנקוביץתסחיף ריאותנוגדי קרישת דם
נבנה ע"י Vital - בניית אתרים
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA