החלפת מפרק ירך- מהם המצבים המצריכים ניתוח?
החלפת מפרק ירך- מהם המצבים המצריכים ניתוח?

מאת: ד"ר ואדים בנקוביץ מנהל יחידת השתלת מפרקים במרכז הרפואי סורוקה ומייסד מרכז יונתן - המרכז הישראלי לבריאות המפרק והגב שחיקה של מפרקים בגוף, בעיקר מפרקי הירך והברך, נחשבת לאחת מהבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר.

החלפת מפרקהחלפת מפרק ברךהחלפת מפרק ירךמרכז יונתןשיקום מהיר בהחלפת מפרקמנתח מומחהחזרה לשגרה
גישות ניתוחיות בניתוח החלפת מפרק הירך וההבדלים ביניהן
גישות ניתוחיות בניתוח החלפת מפרק הירך וההבדלים ביניהן

במאמר זה נעמוד על ההבדלים בין הגישות השונות המקובלות להחלפת מפרק הירך באמצעות השוואה מבוססת מחקר, שיכולה לעזור למטופלים להבין את ההשפעה של גישה ניתוחית על תוצאות הניתוח וההחלמה ממנו.

החלפת מפרקיםהחלפת מפרק ירךהחלפת מפרק ברךמפרקים
שיקום מהיר מניתוח החלפת מפרק ירך
שיקום מהיר מניתוח החלפת מפרק ירך

"תוכנית החלמה ושיקום מהירים (Rapid Recovery) אינם רק יותר נעימים למטופל ולמשפחתו וכרוכים בפחות כאבים וחזרה מהירה יותר לחיים פעילים..." דר' ואדים בנקוביץ, מייסד מרכז יונתן בשנים האחרונות כל מי שעוקב אחרי חידושים בעולם הרפואה ובאורתופדיה בפרט שם לב להתקדמות משמעותית בתחום השתלות מפרקים. שימוש בשתלים חדשים, טכנולוגיות של התאמה אישית, ניתוחים זעיר פולשניים תוך כדי שימוש בגישות עם שמירה על שלמות השרירים כל זה במטרה לחזור לתפקוד מהיר ללא מגבלות.

שיקום מהירהחלפת מפרק וחזרה לשגרהמרכז יונתןניתוח החלפת מפרק ירךהחלפת מפרקגישות ניתוחיות בהחלפת מפרק ירך
סובלים מהשמנת יתר לפני ניתוח מפרקים ?
סובלים מהשמנת יתר לפני ניתוח מפרקים ?

מאת: ד"ר ואדים בנקוביץ מנהל יחידת השתלת מפרקים במרכז הרפואי סורוקה ומייסד מרכז יונתן - המרכז הישראלי לבריאות המפרק והגב השמנת יתר (Obesity) , נחשבת למגיפה של המאה ה- 21 שרק מתרחבת והולכת. על פי ארגון הבריאות העולמי (WHO) ההערכות הן בשנת 2016 חיו ברחבי העולם יותר מ- 650 מיליון איש הסובלים מהשמנת יתר ועל פי המרכז האמריקאי למניעה ושליטה במחלות (CDC) יותר משליש מהאמריקאים סובלים מהשמנת יתר- 36.5%.

השמנת יתרהחלפת מפרקהחלפת מפרק ברךגישה ניתוחית
נבנה ע"י Vital - בניית אתרים
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA