כחלק מתחומי הטיפול במרכז יונתן

ידינו משרתות אותנו לאין-ספור מטרות ופעולות. לשם כך דרושה להן תנועתיות וגמישות, תחושה וכוח. במקרה של בעיה בכף היד, מוגבלת תנועתנו החופשית והעצמאית ולפתרון הבעיה נדרש טיפול ממוקד ברקמות השונות המאפשרות את הפונקציונליות המלאה של כף היד.

ניתוח כף היד
הידיים שלנו משרתות אותנו למטרות רבות ביום יום. אנו משתמשים בידיים כדי לאכול, להתלבש, לכתוב, להתפרנס, ליצור אמנות ולעשות פעילויות רבות אחרות. כדי לתפקד, הידיים שלנו דורשות תחושה ותנועה במפרקים, גידים ושרירים. בעיה בידיים יכולה לנטרל מתפקוד שוטף, דבר שיול ליצור הגבלה ותלות הפוגעת באורח ובאיכות חייו של המטופל.
ניתוח יד הוא תחום הרפואה שעוסק בבעיות של היד, כף היד והאמה. מנתחי יד הם מנתחים אורטופדיים, פלסטיים או מנתחים כלליים שיש להם הכשרה נוספת בניתוח של היד. המנתחים נעזרים באמצעים עדינים כדי לטפל במבנה העדין והרגיש של כף היד ובעת הצורך משתמש במשקפיים מגדילים על מנת לטפל בעצב קטן בכף היד.
ניתוחים אורטופדיים בכף היד כוללים ניתוחי שורש כף היד, ניתוחי יד, ניתוחי עצבים באצבעות כף היד, ניתוחי שחזור. בחלק מן המקרים, ניתוח בכף היד מבוצע תחת הרדמה מקומית. בשאר המקרים יש צורך בהרדמה כללית. ניתוחי כף יד אצל ילדים ניתן לבצע תחת הרדמה כללית.

תחומי טיפול:
ניתוחים אורטופדיים בכף היד
טיפול בשברי סקפואיד ודיסטאל רדיוס
תיקון גידים ועצבים
ניתוחים למחלת דיופוטרן והזרקות קולאגנז  (xiapex, xiaflex)
מחלות ניווניות של שורש כף היד (אוסטאוארתריטיס ורומטואידוארתריטיס)
עצבים פריפריים
אי יציבות של שורש כף היד
ארתרוסקופיה של שורש כף היד
בעיות כף יד אצל מוסיקאים
תסמונת התעלה הקרפלית
כאב שורש כף היד
פציעות ספורט ביד ובפרק כף היד
דַלֶקֶת פּרָקִים
שברים
ציסטה גנגליון
פגיעות ברצועה
פגיעה בעצב ו / או בגיד
לחץ עצבי רדיאלי

מתי צריך לגשת לייעוץ אצל מנתח יד?
אם יש לך כאבים באצבעות, ביד, בפרק היד או בזרוע, או שיש לך בעיות אחרות הקשורות לגפיים העליונות, מומלץ להתייעץ עם מנתח יד. לא כל ביקור אצל מנתח יד נגמר בניתוח ויש חשיבות ומשמעות גדולה לאבחון מוקדם של בעיות ומחלות בידיים.

טיפול אורטופדי בבעיות בכף היד (ללא ניתוח):
הטיפול בבעיות בכף היד מתחלק לטיפול ניתוחי ולא ניתוחי. ישנם מצבים שבהם הטיפול הניתוחי עדיף ומצבים שבהם הטיפול הלא ניתוחי עדיף. יש מצבים שבהם שתי האפשרויות קיימות וטובות. הטיפול נעשה בהתאם לבעיה הספציפית תוך התחשבות ברצון המטופל.
טיפול בעיות אורטופדיות בכף היד ללא ניתוח, כולל הזרקות מקומיות ונעשה בשיתוף עם פיזיותרפיסט ומרפאה בעיסוק וכולל שימוש בסדים מותאמים, תרגילי חיזוק ושיפור טווחים.
טיפול אורטופדי נכון, הכולל גם פיזיותרפיה, הינו קריטי לפתרון הבעיה בכף היד ואף להחלמה ושיקום לאחר ניתוחי כף יד.

החלק העיקרי במתן פתרון נכון לבעיה הוא אבחון מעמיק שנעשה בשיתוף מידע מהמטופל למול ממצאים פיזיים, מכלול הדברים מאפשר דיוק מרבי באבחון ובעקבות כך מתן טיפול מדויק. כל ייעוץ מתחיל בהקשבה למטופלים שלנו, בדיקת רשומות של הערכות וטיפולים קודמים שלהם ובדיקה גופנית יסודית לפני שממליצים על מהלך פעולה.

ד"ר רובינראוט אסתר:  "אבחון מדויק, בניית תכנית הטיפול והשיקום הטובה ביותר והנכונה ביותר לכל מטופל – הם הבסיס של העבודה שלי. סבלנות, אמפתיה, הבנת הכאב של המטופל, מענה לכל שאלותיו והפגת החששות – הם הלב של העבודה".

" במקום שיש בריאות, יש תקווה ובמקום שיש תקווה יש הכל " 

שיתוף:


מתמחה בניתוחי גפה עליונה, כתף, אמה, כף יד בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות.

ד"ר ניר נזרוב הוא מומחה בכירורגיה אורתופדית ותת-התמחות בכף יד וכתף. 
רופא בכיר במחלקה האורתופדית בבית החולים סורוקה ומנהל מחלקת כף יד 
במרכז יונתן.

ד"ר ניר נזרוב מומחה בניתוחי גפה עליונה, כתף, אמה, כף יד והוא מנתח בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר ניתוחי תיקון שברים; גידים; עצבים; כיסוי עורי; ניתוחים לטיפול בניוון מפרקי כף יד; החלפת מפרקים (ארתרופלסטיה); ניתוחים וזריקות לטיפול במחלת Dupuitren .
 
לאחר שסיים התמחות בכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה", עבר ד"ר נזרוב תת-התמחות (Fellowship) בכירורגיית כף יד וכתף בבתי החולים  Mont Pied בצרפת, בבית החולים היוקרתי Mount Sinai בניו יורק, בבתי החולים של University of Chicago ושל Loyola University בשיקאגו, ארה"ב. כמן כן בישראל במסגרת בתי החולים "סורוקה", "הדסה" עין כרם והר הצופים". 

ד"ר נזרוב חבר ב- American Society for Surgery of the Hand (ASSH).
אני מאמין: "כפות הידיים הן איבר אסתטי, תחושתי ותפקודי והן משמשות עבורנו כאמצעי  לביטוי של האישיות ומחשבותינו. 
חולשה, כאב, מגבלה בתנועות, חסר תחושתי, ניוון מפרקים, פציעות טראומטיות - כל אלה לא צריכים לגרום לנו לסבול וכל מה שניתן לתיקון או שיפור חייב להיות מטופל. 
בעזרת תרופות, טיפולי ריפוי בעיסוק, התאמת סד, הזרקות או ניתוח, נוכל לסייע לשיפור תפקודכם היומיומי ולשיפור איכות חייכם".

עשוי לעניין אותך

צור קשר

נבנה ע"י Vital - בניית אתרים
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA