ניתוח החלפת ברך

מחלקת החלפת מפרקים במרכז יונתן מנוהלת ע"י מייסד ומנהל המרכז ד"ר ואדים בנקוביץ, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מנהל היחידה להשתלות מפרקים במרכז הרפואי סורוקה באר שבע ויו"ר החברה הישראלית למפרקי ברך וירך באיגוד הישראלי לאורתופדיה. ד"ר בנקוביץ בעל ניסיון של עשרות שנים ואלפי ניתוחים, נחשב לאחד מבכירי המנתחים הכירורגים בישראל, ומככב שנה אחר שנה בדירוג 100 הרופאים הטובים בישראל.

גישות ניתוחיות בהתאמה אישית:

עבור ניתוחי החלפת ברך ישנם שני סוגי ניתוחים עיקריים:

החלפת ברך מלאה – ניתוח זה מתבצע כאשר מתוך שלושת מדורי הברך, לפחות שניים פגומים כתוצאה משחיקת הסחוס או בעיה אחרת. בניתוח זה מחליפים את חלקי הברך (העצם והסחוס) הפגועים בשתלים עמידים מיוחדים, אשר נטמעים בעצם באופן טבעי.

החלפת חצי ברך – זהו ניתוח פשוט יותר, המתבצע כאשר נפגע רק מדור אחד של הבר מתוך השלושה, בצידה החיתוני של הברך או בצידה הפנימי. בניתוח זה משמרים את רצועות הברך כך שלא ייפגע התפקוד שלה, ולכן גם ההליך השיקומי פשוט יותר ומהיר יותר. יש לציין שכאשר הפגיעה בסחוס חמורה מאוד, תישקל בכל זאת החלפת ברך מלאה. בנוסף, בהחלט ייתכן מצב שבעתיד ייאלץת המטופל לעבור ניתוח החלפת ברך מלאה מכיוון שהמדורים הנוספים עלולים להיפגע בהמשך גם הם.

חשוב לדעת!

מנתח מנוסה אמור לשלוט בכל אחת מהגישות הנ"ל, על מנת לדעת להתאים את הגישה למטופל, למצבו הרפואי ולמצב המפרק באופן האופטימלי ביותר עבור הצלחת הניתוח וההליך השיקומי שלאחריו.

לקביעת תור להחלפת מפרק ברך

דברים שחשוב לדעת:

דילוג לתוכן